Polskie zioła wspierające impotencję

25 września, 2019  |  artykuły

Słynne powiedzenie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” może odnosić się również do ziół oraz roślin stosowanych w przypadku zmagania się z zaburzeniami erekcji. Wiele osób twierdzi, że wyleczenie przy pomocy naturalnych metod mija się z celem, a także jest niemożliwe, jednakże statystyki pokazują, że jest wręcz przeciwnie. Oczywiście, nie można się spodziewać, że picie naparu z określonych roślin pomoże 70latniemu mężczyźnie uzyskać całkowitą sprawność seksualną. Warto być realistą w tego typu sprawach, jednakże w przypadku początkowych zaburzeń oraz po pojawieniu się pierwszych objawów impotencji można sięgnąć po zioła rosnące w naszych ogródkach i czekać na poprawę. W pierwszej kolejności należy zastosować lubczyk, gdyż w jego składzie występują olejki eteryczne, żywice, a także kumaryny. Ich zadaniem jest rozszerzanie naczyń krwionośnych, dzięki czemu aktywność seksualna może na powrót zagościć w domu impotenta.

Oprócz lubczyka należy skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez liść pokrzywy, który można znaleźć dosłownie wszędzie. Dzięki jego właściwościom istnieje możliwość na szybsze wyleczenie impotencji oraz prostaty, a do tego szansa na wystąpienie infekcji układu moczowego znacznie maleje. Kozie ziele sprawia, że w organizmie produkowane są większe ilości testosteronu, który jest potrzebny do uzyskania erekcji. Poza tym do penisa dostarczane zostają większe ilości krwi. Warto wziąć pod uwagę także owies, gdyż, dzięki jego właściwościom gruczoł krokowy nie powiększa się, a do tego panowie mają zdecydowanie większą ochotę na współżycie.

Dodatkową zaletą jest pobudzanie uwalniania testosteronu. Warto także zdawać sobie sprawę z roli jaką odgrywają nasiona kozieradki. Zawierają one znaczne ilości selenu oraz żelaza, dzięki czemu ilość testosteronu pozostaje na właściwym poziomie, a w razie niedoboru zwiększa się jego produkcja. Czy warto spróbować terapii przy pomocy polskich ziół? Odpowiedź jest zdecydowanie pozytywna.